O mnie

Emilia JaworskaNazywam się Emilia Zduńczyk.

Odkąd pamiętam fascynuje mnie złożoność i wielowymiarowość ludzkiej natury i poszukiwanie Prawdy. Od lat dążę do rozwoju, pozostając w drodze do kolejnych poziomów świadomości. Kocham ludzi i życie, przyrodę i naturalne rozwiązania.

To właśnie z tego rodzą się kolejne moje pasje, a im dalej w las, tym więcej drzew…

Rys historii

Moja zawodowa dorosłość zaczęła się i wiele lat ogniskowała wokół budownictwa. Nastawienie na rozumienie potrzeb klienta, wzajemny szacunek, dialog w komunikacji oraz empatyczny sposób zarządzania zespołem (kilka lat kierowałam działem zakupów w dużej podlaskiej firmie) zawsze uważałam za największą siłę prowadzonych działań.

Narodziny pierwszej córki dokonały we mnie głębokiej przemiany, a wręcz całkowitego przewrotu, czego skutkiem było przekwalifikowanie się i – ostatecznie – stanięcie na własnych zawodowych nogach.

To zmieniło tylko punkt ciężkości – z budowania obiektów użyteczności publicznej w pomoc innym w kreowaniu zdrowego ciała i świadomości emocji oraz wsparcie we wznoszeniu poczucia sprawczości i kompetencji do budowania życia na własnych warunkach.

Ciąg dalszy

Zaczynałam swoją przygodę od wielu działań społecznych (np. Festiwal z Natury, Podlaska Zielona Kooperatywa, blog ekologiczny Vivat Eco, zrodzony z pasji do naturalnych rozwiązań dla zdrowia i Ziemi, Dni Bliskości, portal Vivat Poród, ogólnopolski Krąg Opowieści Porodowych) oraz wsparcia okołoporodowego. Pisałam też artykuły do portali parentingowych: Dzieci są ważne i Dzielnica Rodzica.

Od wielu lat z sukcesem kieruję w Białymstoku projektem Centrum Naturalnego Rodzicielstwa ROZKWIT wraz ze szkołą rodzenia. Ma ono umożliwić rodzicom usłyszenie głosu ich rodzicielskiej intuicji, pomaga świadomie przygotować się do porodu, odkryć własne oblicze rodzicielstwa oraz osiągnąć harmonię w powiększonym składzie.

Wspieram młodych rodziców w przygotowaniu do porodu jako doula – towarzyszka kobiet w okresie okołoporodowym, działająca na rzecz świadomych narodzin. Jestem też Promotorką Karmienia Piersią, Doradczynią Noszenia w chustach i nosidłach miękkich oraz Instruktorką Masażu Dziecięcego – żeby wymienić tylko niektóre moje specjalizacje z tego zakresu.

Wiele lat temu, realizując już powyższą pasję, zadałam sobie jednak pytanie:

Gdyby Wszechświat był pełen nieograniczonych możliwości, co tak naprawdę chciałabym robić? Odpowiedź zaskoczyła nawet mnie samą:

Chciałabym masować innych…

To zapoczątkowało moją drogę pracy z ciałem. Od 2015 roku wykonuję zabiegi Techniki Bowena – jestem certyfikowaną terapeutką w stopniu mistrzowskim, a od 2018 roku Terapii Czaszkowo-Krzyżowej. W 2014 roku zaczęłam Policealną Szkołę Ochrony Zdrowia na kierunku: technik masażysta, ostatecznie pomyślnie zdając państwowy egzamin zawodowy.

Wewnętrzny głos jednak wołał dalej i głębiej… Z tego wołania zrodziła się psychobiologia. Ukończyłam III Akademię Psychobiologii, ucząc się i inspirując od dr Marzanny Radziszewskiej-Konopka. To całkowicie zrewolucjonizowało moje spojrzenie na chorobę, problemy, z jakimi się spotykamy, a nawet życie.

W tzw. międzyczasie ukończyłam kurs choreoterapii (czerwiec 2006 rok), trenerski kurs metody Birth Into Being (styczeń-luty 2016 rok), zdobyłam też tytuł doradcy zawodowego.

W swojej pracy łączę wiedzę z zakresu anatomii, terapii manualnych, psychologii peri-/prenatalnej, psychobiologii, pracy z traumą.

Jedynym hobby, którego nie przekułam do tej pory na pracę zawodową pozostaje tworzenie kosmetyków naturalnych, mydeł oraz mieszanek olejków eterycznych. Uwielbiam Podlasie i Suwalszczyznę, jestem szczęśliwą mieszkanką naszej błękitnej planety, którą zachwycam się każdego dnia.

Prywatnie towarzyszę w rozkwitaniu moim dwóm cudownym córkom: Janie i Kalinie.

Eonia to kolejne moje miejsce zrodzone z wołania serca, by coraz lepiej rozumieć i coraz głębiej odkrywać oraz z pasji dzielenia się obfitością, której sama codziennie doświadczam.

Zapraszam, jeśli poczujesz…

Rozgość się w nim i Ty.

Kompetencje